… a może konkurencja robi lepsze reklamy? [nowości]

 

Social media manager musi być na bieżąco z ogromem nowości, które w zasadzie każdego dnia zalewają portale społecznościowe. I jedna z takich nowości pojawiła się całkiem niedawno.

Nie wiem, jak Ty, ale ja zawsze marzyłam, żeby znaleźć się w grupie docelowej marketera, który ustawia reklamy konkurencji moich klientów. ;) Teraz nie muszę marzyć o tym widząc spadającą gwiazdę – oto JEST! Facebook wprowadził funkcję, dzięki której widzimy absolutnie WSZYSTKIE reklamy danej marki.

GDZIE?

Reklamy danej marki są zbiorowo wyświetlane w zakładce „Informacje i reklamy” na fanpage;u marki.

PO CO?

Nowa funkcjonalność została wprowadzona z uwagi na chęć ciągłego zwiększania przez Facebooka transparentności materiałów reklamowych. Wcześniej mogliśmy dowiedzieć się, dlaczego to akurat my widzimy tą reklamę, a teraz jesteśmy o krok dalej – możemy zobaczyć wszystkie reklamy nawet wtedy, gdy nie jesteśmy w grupie docelowej. Zarówno te publikowane na Facebooku, jak i w Messengerze czy na Instagramie.

W zakładce „Informacje i reklamy” znajdą się również dodatkowe informacje na temat fanpage’a, jak chociażby informacje o dacie utworzenia strony fanpage’a i zmianach jego nazwy.

Niestety nadal nie widzimy budżetów, statystyk i szczegółowych danych na temat grup docelowych. Ale może kiedyś… ;)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *